Пиво La Trappe - спробуйте один з найзнаменитіших напоїв в світі

Пиво La Trappe

Для початку варто відзначити, що назва La Trappe походить від однойменного французького абатства в Нижній Нормандії, заснованого в 1140 році. Саме там в XVII столітті з'явилися траппісти, представники католицького чернечого Ордена цистеріанців суворого дотримання. Заглиблюватися в релігію ми, зрозуміло, не будемо, але не згадати ченців, завдяки яким ми сьогодні і можемо насолоджуватися знаменитим траппістскім пивом, просто неможливо.

Абатство в Нижній Нормандії

Думаєте, саме в цьому абатстві і вариться пиво Ла Трап? На жаль, монахи були вигнані, і їм довелося шукати собі притулок. Новим будинком для них став Беркель-Еншот в провінції Північний Брабант на кордоні між Нідерландами та Бельгією. Тут, на мальовничій голландської землі, в 1881 році в овечому сараї була проведена Свята Меса, і так з'явилося абатство Onze Lieve Vrouwe van Koningshoeven (Монастир Пресвятої Богородиці в Кенігсхофені).

Броварня

Ченці, будучи представниками траппістського ордена, строго дотримуються статуту Бенедикта, згідно з яким вони зобов'язані проводити в молитві по одинадцять годин, дотримуватися посту і мовчання, переривати яке можна тільки для особливих випадків. Їм потрібно самостійно заробляти гроші на своє утримання, а також на благодійні потреби, тому монахи займаються різною діяльністю: розводять худобу, випікають хліб, виготовляють сир і, зрозуміло, варять траппістське пиво. З 1884 року в абатстві діє пивоварня, де виробляють пиво Ла Трапп за всіма правилами і канонами і до цього дня.

Пиво Ла Трапп - вікові традиції і нові технології в одній пляшці

Завод La Trappe

Звичайно, прогрес не проходить повз абатство, і процес варіння модернізують і вдосконалюють. Уже в 1981 році почалося будівництво нової пивоварні, а також солодовної вежі, яка збереглася до наших днів. Зростання прибутку від реалізації пива дозволило в 1984 році побудувати й нове абатство.

Далі краще. Тільки уявіть, уже в 1936 році почав свою діяльність завод по розливу. Це дозволило не тільки розливати до 6000 пляшок пива на годину, але і почати процес пастеризації пива! Здавалося б, ось воно, щастя, але тут почалася найбільш нецікава для пивоманів частина історії. Після Другої світової війни весь пивоварний світ страждав від нестачі сировини, і ченці навіть думали закрити пивоварню. Щоб компенсувати зменшуючийся дохід пивоварного заводу, була створена лимонадна фабрика (безалкогольні напої продавалися під торговими марками Ariston і Whist).

На щастя, важкі часи закінчилися, і з 1969 по 1979 у пивоварні знову був розквіт. Значно збільшився асортимент, з'явилися Pilsner, Dortmunder, Super і Bock. Абатська пивоварня стала помітним гравцем на ринку і навіть розпочала співпрацю з таким гігантом, як Stella Artois. У 1980 році співпраця з «Стеллою» закінчилася, монахи знову повернули управління в свої руки, і саме тоді були представлені два сорти: La Trappe: the Dubbel та La Trappe: the Tripel. Минуло всього кілька років, і вже в 1991 монахи представили La Trappe Quadrupel. Це найміцніший сорт, який спочатку замислювався, як зимовий, але завдяки приголомшливому успіху було вирішено виробляти його весь рік.

La Trappe - сучасна історія знаменитого траппістского пива

великий дегустаційний зал

У 1999 році La Trappe почав співпрацювати з пивоварнею Bavaria в Лісхауті. Також був придбаний новий завод по розливу для поліпшення якості пива. У 2003 році був представлений Witte Trappist: перше і єдине пшеничне траппістське пиво в світі. У жовтні 2004 року La Trappe знову представила своє традиційне пиво Bock (основою послужив рецепт 50-х років), який все ще вариться сезонно. У 2008 році, в зв'язку з ростом відвідувачів, було вирішено побудувати великий дегустаційний зал. Його спроектували, як овечий сарай, в якому все і починалося (про нього ми писали в другому абзаці). У 2009 році пивоварня відновила стару традицію: витримувати в дерев'яних бочках La Trappe Quadrupel, що має унікальний і складний смак, який варіюється в залежності від типу бочки. У 2009 році, з нагоди 125-річчя пивоварні, було зварено спеціальне ювілейне пиво Isid'or, назване на честь Ісідоруса, першого пивовара з абатства Кенігсхофен. У 2010 пивоварня представила La Trappe PUUR: свіже легке ароматне пиво з 4.7% алкоголю. У 2013 на честь 25-річчя з моменту складення присяги Домом Бернардусом монахи зробили одну варку спеціального La Trappe Jubilaris.

Пиво La Trappe - найпопулярніші сорти в мережі HOP HEY

Правила приготування траппістского пива дуже суворі, і за їх дотриманням стежить спеціальна комісія. Воно повинно бути зварено на території діючого монастиря (або самими ченцями, або під їх наглядом) і тільки за старовинними рецептами. Право використовувати логотип 'Authentic Trappist Product' мають лише кілька пивоварень, серед яких Koningshoeven Brewery (вона ж La Trappe). Всі виробники, які намагаються імітувати траппістське пиво, зобов'язані використовувати виключно слово «абатське», оскільки назва не можна використовувати без відповідного дозволу.

Пивоварня не призначена для отримання прибутку: частина доходу йде на потреби монастиря, решта - на благодійність. Таким чином, якщо ви хочете купити пиво La Trappe, знайте, що ви справжнісінький благодійник. У мережі HOP HEY, а також в інтернет-магазині morepiva.ua ви можете замовити такі сорти знаменитого пива Ла Трапп (короткий опис додається):

Bierbrouwerij De Koningshoeven La Trappe Blond

La Trappe Blond

La Trappe Blond. Золотисте світле пиво в стилі бельгійський блонд ель. Приємний солодко-гіркий смак з ароматом солоду та спецій. Солодкий післясмак з відтінками фруктів і прянощів.

 

Bierbrouwerij De Koningshoeven La Trappe Dubbel

La Trappe Dubbel

La Trappe Dubbel. Класичний темний траппістскій ель з повним солодовим, карамельно-солодким смаком і тонкими нотами фініків, меду і сухофруктів. В ароматі відчувається ваніль, карамель і шоколад.

 

Bierbrouwerij De Koningshoeven La Trappe Tripel

La Trappe Tripel

La Trappe Tripel. Класичний ель Trappist з потужним і повним смаком. Має солодкий і солодовий характер. Залишає гіркий і сухий післясмак. Це найміцніше пиво в нашому асортименті - ні багато ні мало, цілих 8%.

 

Bierbrouwerij De Koningshoeven La Trappe Isid'or

La Trappe Isid'or

La Trappe Isid'or. Бурштиновий Belgian Golden Strong Ale з ароматом трав, квітів і фруктів. У смаку спочатку відчуваються фрукти, потім солодова карамель. Напій зварений з особливої нагоди, але, на щастя, сьогодні ви можете замовити пиво La Trappe за приємною ціною в нашому магазині.

 

Самі ченці кажуть про свою пивоварню так: «Чисто і чесно. І це відображено в смаку». Так що пийте смачне пиво, робіть добрі справи і не забувайте заходити в наш магазин.