Незважаючи на збільшення кількості аптек і відносну доступність сучасних препаратів, багато хто досі віддає перевагу народним методам лікування, серед яких, зокрема, є і пов’язані з вживанням пива. Давайте проаналізуємо, наскільки вони дієві.

Пиво при простуде

Пиву приписують здатність стимулювати імунну систему, заряджати організм вітамінами та мікроелементами, вбивати хвороботворні бактерії, зігрівати (якщо пиво гаряче), але що з цього правда.

В Орегонському університеті здоров’я та науки провели дослід, що начебто довів певне посилення імунітету мавп після вживання невеликої кількості пива. Проте марно очікувати від напою ефекту повноцінного імуномодулятора.

Щодо вітамінів та мікроелементів, то вони у пиві дійсно є. Як майже у будь-якому натуральному продукті. Та концентрація їх не настільки велика, щоб замінити фрукти, овочі чи вітамінні комплекси. Є навіть такий жарт: «Пиво містить всі необхідні для організму речовини, проте в невеликій кількості, отже пити його треба багато».

Ще один облом - пиво не вбиває бактерії та віруси. Дійсно, хміль, що входить до його складу, є природним антисептиком. Проте добре «продезінфікувати» організм пивом не вдасться. Максимум, прополоскати, і те не факт.

Зігрівальний ефект алкоголю взагалі дуже перебільшений, тому що це, більшою мірою, суб’єктивне відчуття. До того ж, градусів у пиві не так вже й багато. Хоч нагріте пиво здається міцнішим, насправді зігріває воно не краще за будь-яке тепле пиття.  До того ж, гарячий чай таки прикольніший за гаряче пиво. З невеликою поправкою: якщо це буде гжанець (пивний глінтвейн), то перевага чаю стане не такою очевидною. 

Гжанец

Пиво має заспокійливі властивості, а після теплого пива спати хочеться ще більше. Враховуючи користь відпочинку при застудах, снодійний ефект можна вважати дійсно цілющим.

Холодне пиво, як морозиво чи будь-який холодний напій, знімає біль при ангіні. Так, як би дивно це не виглядало, тут  треба не гріти горло, а охолоджувати осередок запалювального процесу. Що для цього краще використати: пиво, морозиво чи холодну воду – обирайте на власний розсуд, оскільки принцип дії буде однаковий.

А ще краще, не хворійте і пийте пиво виключно для задоволення!