Один з наймасштабніших у світі фестиваль пива впервше побачив світ 12 жовтня у 1810 році. Це був день весілля баварського кронпринца Людвіга та принцеси Терези Саксонії-Хільдбургхаузен. Аристократи вирішили, що для простих людей цей день теж має стати святом, і тому наказали накрити столи і за межами Мюнхена на пасовищах. Першими гостями Октоберфеста стали цілих 40 тисяч жителів міста, а пасовища з тих часів отримали назву “луг Терези”.

Луг Терези щорічно приймає фестиваль їжі та веселощів вже більше 200-т років. Поступово він увійшов у межі міста, а святкування роковин весілля королівського подружжя перетворився на найбільший комерційний пивний фестиваль Октоберфест.

Головне про Октоберфест:

  • Починаючи з 1811 року до свята приєдналась сільськогосподарська виставка, а у 1814-му там з'явилась достатня кількість пивних розливайок, аби кожен баварець зі своею олов'яною пивною кружкою залишався задоволеним протягом кількох днів. 
  • У 1835-му, коли король Людвіг I і Тереза святкували срібне весілля, міські жителі організували для них неймовірну ходу в чудернацьких костюмах. У 1950-му костюмовану ходу відродили. Щороку майже 10 тис. осіб у різноманітних національних і історичних костюмах з 6 країн, оркестри, 40 парадних кінних упряжок з баварських регіонів проходять центром Мюнхена за маршрутом у 7 км. Цей грандіозний парад ви можете спостерігати ранком першого тижня фестивалю. 
  • З 1871 року спеціально для свята готується особливе березневе пиво Oktoberfest Märzen, яке містить до 6,3% алкоголю. Щоправда, баварські світлі лагери стилю Helles користуються тут повагою.  
  • У середині жовтня у Германії вже починаються холоди, тому у 1872 Октоберфест вперше перенесли на останні вихідні вересня. 
  • У 1880-му на місце фестиваля провели электроенергію, і пивні заводи профінансували установку перших наметів і атракціонів.
  • Перші закуски тут почали продаватись у 1881-му. Пригощали смаженими ковбасками та курами. Традиційні пивні кружки з'явились тут у наступному 1882-му році.
  • З 1904-го фестиваль поступово розтягнувся на цілих 16 днів. І зараз він починається у суботу, а закінчується у першу неділю жовтня або 3-го числа. 
Пивні розливайки перетворились на величезні павільйони для кількох тисяч людей. В останні роки на Октоберфесті установлюють 14 шатрів, кожен з яких уміщує кілька тисяч гостей. Центральна палата фестиваля вміщує 11 тисяч. Плюс 21 "невеличка" палатка на 1 тисячу місць.

Починається Октоберфест зі святкового виїзду власників шатрів з сім'ями та духових оркестрів, під чий аккомпанемент проходять усі дні фестивалю.
Гостем Октоберфесту може стати кожен, але представити своє пиво дозволено тільки 6 місцевим пивоварням. Імена деяких щасливчиків відомі на весь світ - це Hofbräu, Paulaner, Löwenbräu, Hacker-Pschorr, Spaten-Franziskaner-Bräu та Augustiner. Вони ж устанавлюють намети і атракціони.

Тепер ви знаєте все про Октоберфест і можете сміливо святкувати його у себе вдома разом з Море Пива!